01.05.2017

Ciekocinko – Stajnia Hodowlana Prawdziwych Championów

Jest nam niezmiernie miło podzielić się z Wami wiadomością, że pierwszy źrebak urodzony w Stadninie Koni Ciekocinko wyrósł na bardzo utalentowanego konia skokowego.

Boy IV, bo o nim tu mowa (poprzednio Sunshine Boy) to 10-letni wałach wychodowany przez Sandrę Piwowarczyk-Bałuk w Stadninie Koni Ciekocinko, zarejestrowany w Oldenburg Springpferde Verband. Jego ojcem jest słynny Sandro Boy,  a jego matka – Lamalushi (poprzednio Samira III) to holsztyńska klacz po ogierze Lansing z matki po Cor de la Bryere, która jest dziś jedną z wiodących klaczy hodowlanych w Stadninie Koni Ciekocinko.

Boy IV przebywa w Stanach Zjednoczonych od 2012 roku i od 4 lat startuje pod wenezuelskim zawodnikiem sklasyfikowanym na 158 miejscu w aktualnym rankingu FEI Longines Ranking – Emanuelem Andrade, którego trenuje znany wszystkim – Rodrigo Pessoa. Boy IV swoją karierę międzynarodową rozpoczął w 2015 roku i szybko zaczął osiągać bardzo dobre wyniki na zawodach wysokiej rangi takich jak:

CSI5* Saugerties NY – 4 miejsce w konkursie 1.45

CSI5* Saugerties NY – 7 miejsce w konkursie 1.50

CSI5* Spruce Meadows – 5 miejsce w konkursie 1.50

CSI3* Tryon – 3 miejsce w konkursie Grand Prix 1.55 z pula nagród 130.000 $

Wszystkie osiągnięte wyniki w 2016 roku dały mu wysokie 2 miejsce w rankingu najlepszych koni skokowych wychodowanych w Polsce.

Zapytaliśmy hodowcę Boy IV – Sandrę Piwowarczyk Bałuk o słowo komentarza:

„Jestem bardzo dumna będąc hodowcą tak wspaniałego konia i mam nadzieję, że jego rodzeństwo będzie co najmniej tak dobre jak on. Półsiostra Boy’a IV, 5-letnia Sahilou (Calvaro x Lansing) to bardzo utalentowana klacz, z którą wiążę wielkie nadzieje. Planuję nasze pierwsze międzynarodowe starty w lutym tego roku podczas zawodów CSIYH1* Vilamoura w Portugalii. Z kolei 8-letnia półsiostra Chilly Kiss (Cento x Lansing) jest obecnie w hodowli i w ubiegłym roku dała swojego pierwszego, pięknego źrebaka po ogierze Contendro I. Pozostała dwójka rodzeństwa po ogierach Kannan i Cardento jest jeszcze młoda i wciąż cieszy się beztroskim dzieciństwem na pastwiskach w Ciekocinku. Matka Boy’a IV klacz Lamalushi jest obecnie źrebna holenderskim ogierem Untouchable (Hors La Loi II x Heartbreaker) i po wyźrebieniu planuję pobrać od niej kilka embrionów do transferów”.

 

Emanuel Andrade to bardzo utalentowany 21-letni zawodnik z Wenezueli. Pomimo młodego wieku brał już udział w Mistrzostwach Świata w Caen w 2014 roku oraz Igrzyskach Olimpijskich Rio de Janeiro w 2016 roku wraz z koniem Hardrock Z. W styczniu 2015 roku zakupił od Athiny Onassis De Miranda, słynnego konia o imieniu Clouwni (Colman x La Zarras), którego wcześniej dosiadał wspaniały brazylijski zawodnik Marlon Zanotelli.

Trzymamy kciuki za Boy’a IV i Emanuela Andrade i kontynuujemy naszą hodowlę w Stadninie Koni Ciekocinko, bo wygląda na to, że robimy to naprawdę dobrze !

Rzućcie okiem na obecną formę, jaką prezentuje Boy IV:

V miejsce w GRAND PRIX podczas KHJA Horse Show 2016:

https://www.youtube.com/watch?v=rQueRPTmL5c

Bezbłędny przejazd podczas $75,000 Grand Prix na Winter Equestrian Festival (WEF) 2016:

https://www.youtube.com/watch?v=-RISr7QMDk4

Jego profil na naszej stronie:

http://www.stadninaciekocinko.pl/Referencje/SUNSHINE-BOY