01.24.2017

Nowy Rok, Nowe Wyzwania, Nowe Powołania!

Z wielką radością przyjęliśmy fakt, że nasza zawodniczka, Sandra Piwowarczyk – Bałuk po raz czwarty  znalazła swoje miejsce w składzie Kadry Narodowej Seniorów. Po czwartkowych obradach zarządu Polskiego Związku Jeździeckiego, podczas wyjazdowej sesji w KJK Szary Michałowice, uchwalono składy Kadry Narodowej w olimpijskich dyscyplinach jeździeckich oraz podjęto szereg innych istotnych uchwał. Podążając za tym newsem, opublikowanym właśnie na stronie Świata Koni, możemy tylko się cieszyć, że nasza zawodniczka, reprezentująca na co dzień barwy klubu SK Ciekocinko, po raz czwarty zasili szeregi naszych reprezentantów w dyscyplinie skoków przez przeszkody.

Mając w pamięci ubiegłoroczne zwycięstwo w Pucharze Narodów podczas CSIO4 w Linz, polskiej ekipy pod wodzą Macieja Wojciechowskiego, liczymy na podobne wyniki w nadchodzącym sezonie, życząc zarówno Sandrze jak i dosiadanemu przez nią siwemu wałachowi Chabento (Chacco Blue x Cento) świetnej sportowej formy i wielu sukcesów.

Jeździectwo to w założeniu nie jest męski sport, lecz sport dwojga atletów, konia i jeźdźca, od których wspólnego wysiłku zależy wynik końcowy. Wierząc w kobiecą zdolność do ciężkiej i regularnej pracy, psychiczną odporność na stres i duże zdyscyplinowanie w wysoko konkurencyjnym sportowym środowisku, cieszy nas również obecność w tegorocznym składzie Kadry Narodowej trzech innych amazonek: Klary Kostrzewy, Cassandry Orschel oraz Anny Szary – Ziębickiej. Wszystkie z tych wyjątkowych amazonek mieliśmy okazję podziwiać na parkurach w Ciekocinku, podczas minionych edycji Baltica Equestrian Tour, wszystkim im z równym entuzjazmem kibicujemy, by znalazły swoje trwałe miejsce w tym sporcie, pośród najlepszych. Szczególne słowa uznania kierujemy oczywiście do naszej reprezentantki Sandry Piwowarczyk – Bałuk, realizującej nie tylko z sukcesem swoją karierę sportową, ale również intensywną pracę na stanowisku Dyrektor Sportowej Baltica Equestrian Tour oraz coraz wyraźniej zaznaczającej swoją obecność na rynku hodowców koni skokowych. To będzie niezwykły, pełen miłych i pełnokrwistych niespodzianek rok!