Infrastruktura

Centrum sportowe przygotowane z myślą o szkoleniu jeźdźców i koni w dyscyplinie skoków przez przeszkody. Jego w pełni profesjonalna infrastruktura umożliwia również organizację zawodów jeździeckich zarówno na poziomie ogólnopolskim jak i międzynarodowym.

W skład infrastruktury Stadniny Koni Ciekocinko wchodzą:

HALA KRYTA - o wymiarach 30 m x 70 m, z profesjonalnym podłożem kwarcowym i systemem ogrzewania. Wyposażona w pomieszczenia gospodarcze i magazynowe, paszarnię, pralnię przemysłową, garderobę dla koni, pomieszczenie klubowe z widokiem na plac treningowy, 5 mieszkań dla pracowników oraz liczne pomieszczenia socjalne i biurowe. Hala może pełnić funkcję samodzielnego i niezależnego zaplecza przy wszelkiego rodzaju imprezach, nie tylko jeździeckich.

ZABYTKOWA STAJNIA - pochodząca z 1906 roku, poddana gruntownej rewitalizacji, mieszcząca obecnie 18 boksów dla koni o powierzchni 16m², solarium, myjkę, bieżnię dla koni, 3 stanowiska do siodłania, siodlarnię oraz własne, niezależne zaplecze socjalne.

ARENA A - o wymiarach 125 m x 60 m, przygotowany w oparciu o profesjonalną budowę podłoża kwarcowego wraz z systemem drenażowym oraz nawadniającym, przystosowany do organizacji Międzynarodowych Zawodów w Skokach przez Przeszkody. Arena A została również wyposażona w komplet indywidualnie zaprojektowanych przeszkód aluminiowych marki Beck + Heun z serii Premium Line.

ARENA B - o wymiarach 180 m x 40 m, wyposażona w system drenażowy oraz nawadniający, o podłożu kwarcowym z geowłókniną, również przystosowana do rozgrywania zawodów na szczeblu międzynarodowym. Arena B dzięki bardzo dużej rozpiętości po długim boku, daje możliwość dzielenia jej na rozprężalnie oraz plac konkursowy podczas zawodów w dowolnej konfiguracji.

KRYTA KARUZELA Z LONŻOWNIKIEM - karuzela na 6 koni w bezpośrednim sąsiedztwie stajni, z zadaszonym wewnętrznym lonżownikiem o podłożu kwarcowym. Zarówno karuzela jak i lonżownik są w pełni oświetlone i wyposażone w system nawadniający.

STAJNIA ANGIELSKA - składająca się z 12 boksów o wymiarach 12 m² każdy , mieszcząca się na jednym z długich boków krytej hali, wyposażona w siodlarnię oraz dwa stanowiska do siodłania koni wraz z myjkami.

STREFA WYPOCZYNKOWA ZE STAWEM - w bezpośrednim sąsiedztwie stajni angielskiej i krytej hali, otoczony piękną zielenią, z pomostem i altaną, wyposażony w kilka stanowisk do BBQ oraz plac zabaw dla dzieci.

PADOKI DLA KONI SPORTOWYCH - wiedząc jak ważne jest dobre samopoczucie naszych koni, stworzyliśmy dla nich kilka padoków zarówno piaskowych jak i trawiastych, w bezpośrednim sąsiedztwie stajni sportowej, tak by przez okrągły rok mogły cieszyć się odrobiną wolności i maksimum przestrzeni.

PASTWISKA I STAJNIE SEZONOWE - w sezonie pastwiskowym nasze konie hodowlane przebywają na 9 hektarach ogrodzonych górzystych pastwisk, wyposażonych w 4 stajnie sezonowe o powierzchni 72 m² każda, wyposażonych w poidła ze stałym dostępem do świeżej wody oraz lampy owadobójcze.

ŁĄKI - 40 hektarów łąk przeznaczonych pod pozyskiwanie najwyższej jakości siana dla koni ze specjalnie dobranej mieszanki traw i ziół.

GALOPADA - ponad 800 m równej galopady dla koni, ciągnącej się wzdłuż linii pastwisk, prowadzącej do wejścia do lasu, w którym można znaleźć mnóstwo przepięknych, dziewiczych tras.

INFRASTRUKTURA POD ZAWODY JEŹDZIECKIE - centrum sportowe oddaje do dyspozycji parking na 120 koniowozów, wyposażony w 30 terminali woda/230V, Wi-Fi, oświetlenie oraz jako uzupełnienie, szczególnie na czas zawodów i zgrupowań o wysokiej frekwencji – plac o powierzchni 1,3 ha mogący pomieścić do 600 tymczasowych boksów dla koni.